google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK : ÉLŐ!!! Jánoshidai SE – Karcagi SE - Harc az elemekkel

ÉLŐ!!! Jánoshidai SE – Karcagi SE - Harc az elemekkel

GEORGE  2014.03.16. 13:25

Kövesse nyomon a mérkőzés legérdekesebb eseményeit élőben! Hajrá Karcag!

Üdvözlet minden focirajongónak! Ideálisnak nem igazán nevezhető időben lépünk ma pályára Jánoshidán, a bajnokság második tavaszi meccsén. Hogy milyen széllökések járják mifelénk, arról a Múzeumpark kicsavart fái, vagy a szélmalom letört vitorlái tudnának mesélni. Hidán sem számíthatunk sokkal jobb helyzetre, ilyeneket jósolnak a meteorológusok: 14 Celsius fok, borult égbolt, viharos szél, eső vagy akár zivatar is kialakulhat. Még szerencse, hogy nem szabadtéri pingpongmeccsre készülünk…

A múlt héten jól, helyesebben eredményesen kezdtük a bajnokságot, itthon 3:0-ra sikerült nyernünk Rákóczifalva ellen. A mérkőzést végig kézben tartva, de az idény elejei bizonytalanságot is felmutatva hoztuk a kötelezőt. Hogy a mai derbi is a kötelező győzelmek sorába tartozik-e, már nem ilyen egyszerű kérdés.

Ha onnan nézzük, hogy Hida az egyetlen olyan csapat, akinek nem sikerült ősszel a Liget úton betalálnunk, az nem túl jó ómen. Az sem, hogy az utolsó három, ellenük vívott meccsünkből kettő is döntetlenre végződött, és csak egyszer győztünk. De ez utóbbi már rögtön az előnyökhöz is sorolandó, hiszen a legutóbbi ott jártunkkor 10 perc alatt háromszor is betaláltunk, el is döntöttük a három pont sorsát. Szintén mellettünk szól, hogy 15 ponttal gyűjtöttünk eddig többet, ráadásul bajnokesélyesként, listavezetőként utazunk a hatodik helyezetthez. Hátrány viszont, hogy egy nagyon stabil csapat lát vendégül bennünket, mindössze 3 vereséget Jászberénytől, Fegyvernektől és Martfűtől szenvedték el. Az pedig, hogy Törökszentmiklóst (1:4) és Tiszafüredet (3:2) is elkapták, hmm… elgondolkodtató.

Reménykedjünk, hogy a betegséghullám elmúltával Orosz mester a legjobb összeállításban küldheti pályára fiait. Lesz, ami lesz, abban azért biztosak lehetünk, hogy csapatunk minden elkövet majd győzelemért. Hajrá Karcag!

Kövesse nyomon a mérkőzés legérdekesebb eseményeit élőben! Amint bármilyen információhoz jutunk a helyszínről Kukucska jóvoltából, azonnal továbbítjuk olvasóink felé.

Jánoshidai SE – Karcagi SE 2014. március 16. 14:30 óra

Megvannak a kezdőcsapatok!

Jánoshida: Kolláth Ferenc, Nagy Attila, Rácz Roland, Urbán-Szabó Viktor, Szerencsi József, Eszes Erik, Demeter Viktor, Fülöp Ádám, Mészáros Szabolcs, Benedek Nándor, Ábel Péter. Kispad: Hegedűs Milán, Albert Gábor, Szakács Gábor, Kelemen Gábor, Törőcsik Tamás

Karcag: Moga Flavius Lorant, Kovács László, Orosz István, Kovács Csaba, Szentannai Zoltán, Szívós Gergő, Székely Dávid, Szívós Gyula, Nagy Roland, Bukovszki Dániel, Erdei Tibor. Kispad: Szőke Róbert, Németh Mihály, Bajusz Szabolcs

LEZÁRULT A SZAVAZÁS! Hány pontot szerzünk Jánoshidán? - szólt a kérdés. A válaszadók 17 %-a szerint egyet sem, 5 %-a szerint egyet, míg 78 %-a háromra voksolt. Úgy legyen!

1. perc - Elkezdődött a mérkőzés – tudtuk meg a helyszínről Kukucskától. A kezdő sípszó előtt optimistán, jókedvűen végezték el a bemelegítést a fiúk, mindenki bizakodó. Orosz mester a taktikát firtató kérdésre annyit válaszolt, hogy nem készült a csapat különösebb taktikával, igyekszünk a saját játékunkat játszani. Arra azért figyelünk majd, hogy szorosabb emberfogásra álljunk rá, ha lövéseknél a hazaiakat segíti majd a szél. A szél, ami a helyszínen orkán erejű lökéseket is produkál, ettől aztán az ég hol felhős, hol napsütéses, de legalább az eső nem esik. Az első félidőben mi támadunk a széllel (és a Nappal) szemben, a hazaiak bizonyára szeretnék majd kihasználni a természeti erők segítségét.

Mégis van egy betegünk, az összeállítást alaposan átböngészők már bizonyára felfedezték, Kupai Krisztián nincs a csapatban. Fiatal csatárunk sajnos lázas betegen fekszik otthon, innen is jobbulást és mielőbbi teljes gyógyulást kívánunk neki!

12. perc – Eddig legalább 8-9 percet a mi térfelünkön folyt a játék, ebben a borzalmas szélben még egy normális felszabadító rúgást sem lehet végrehajtani. A hazaiak kapkodva támadnak, mi hősiesen védekezünk, de a támadás lehetőségét sem adjuk fel, két veszélyes kontrát is vezettünk, akár mindkettőből gól is születhetett volna. Szögletet is rúgtunk, de Nagy Roli elől a kivetődő Kolláth még idejében fel tudta szedni a labdát.

25. perc - Változatlan a helyzet. Főként a mi térfelünkön pattog a labda, de a hazaiak nem jelentenek veszélyt Moga kapujára. Mindkét csapat igyekszik a földön tartani a labdát, de ott sem egyszerű passzolni, a szél gyakorlatilag lehetetlené tesz bármilyen összjátékot. Volt egy nagyon ígéretes kontránk, Bukovszki és Nagy Roli léptek ki, de az utolsó passz annyira lelassult az ellenszélben, hogy nem tudtuk befejezni az akciót. Itt most az a dolgunk, hogy megpróbáljuk lehozni az első félidőt kapott gól nélkül, aztán a másodikban, a szél támogatásával minél többször betalálni.

40. perc - Jó hír, hogy kijöttünk a szorításból, kevésbé jó hír, hogy három ajtó-ablak ziccert is kihagytunk. Az elmúlt percekben Bukovszki Dani, Erdei Tibi és Székely Dávid is kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe került, de a szél mindig közbeszólt. Nem baj, szép fokozatosan kezdünk ráérezni arra, hogy a szeles időben miként tudunk minél hatékonyabban muzsikálni. A hazaiak egyre türelmetlenebbek, nem egyszer durva szabálytalanságoktól sem riadnak vissza, a játékvezető egyelőre nincs kártyás hangulatban - vagy az öltözőben maradt a pakli!?

45 + 2. perc - A végére is maradt két helyzetünk, a hazaiak pedig egy kapu felé lövésig jutottak, de gól most sem esett. A félidőben Jánoshida – Karcag 0:0

A lehetőségekhez képest jól játszottunk, fokozatosan átvettük a játék irányítását, és az utolsó negyed órára pedig egyértelműen fölénybe is kerültünk. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de az irreális időjárási körülmények miatt nem tudtuk gólra váltani fölényünket. Bizakodva várjuk a folytatást!

46. perc - Folytatódik a találkozó. A szél most már bennünket támogat, ám az elmúlt percekben kissé alábbhagyott a széllökések intezitása.

A következő bejelentkezésig van idő beszámolnunk a U21-es csapat eredményéről is. Ifistáinknak sajnos most sem jött össze a pontszerzés, sőt, a góllövés sem. A hazaiak 3:0-ra nyertek, ezzel megerősítették dobogós helyüket, mi maradtunk a középmezőnyben.

55. perc - Egykapuzunk, a hazaiak szinte egyáltalán nem tudnak kijönni a térfelükről, de még a tizenhatosukról sem nagyon. Helyzeteink voltak már, Erdei Tibi pedig már a kapufát is eltalálta. Jó lesz ez, előbb utóbb góllá kell érnie egyértelmű fölényünknek!

70. perc - Még mindig nincs gól! Pedig lövünk mindenhonnan, Nagy Roli 40 méteres bombája a kapufán csattant, Szívós Gyuszkó távoli löketét pedig Kolláth védte. Viszont a nagy akarásba néha azért a mi oldalunkról is be-be csúszik egy-két hiba. Az előbb a hazaiak is végigvittek egy kontrát, és már verve voltunk, de Kovács Laci a gólvonalról tisztázni tudott. Most nekünk volt szerencsénk.

85. perc - Továbbra sincs gól, és az idő vészesen fogy. A szél továbbra is teljesen lehetetlenné teszi az összjátékot, pedig mindent megpróbálnak a fiúk. Ráadásul a játékvezető sincs a helyzet magaslatán, túl sok érthetetlen ítéletet hoz. A hazaiak húzzák az időt, mi kétségbeesetten próbálkozunk.

90. perc - Vége a mérkőzésnek, egyik csapat sem tudott betalálni. Mi közelebb álltunk a győzelemhez, hiszen rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, kapufákat is rúgtunk, de a gól csak nem jött össze. A hazaiak örülhetnek jobban az egy pontnak, de azért mi se szomorkodjunk! Őrizzük veretlenségünket, és továbbra is mi vagyunk a listavezetők. A végeredmény: Jánoshida - Karcag 0:0

Köszönjük, hogy ilyen sokan velünk tartottak! Holnap Kukucska értékeli a meccset, és fotók is lesznek.