google-site-verification: google0fec882942f13186.html

FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Ahogy a Nagykönyvben....!

Ahogy a Nagykönyvben....!

Kukucska  2014.05.25. 07:35

Többen tartottak ettől a mérkőzéstől, mármint a szép számmal megjelenő karcagi szurkolók közül, köztük Magam is. Nem lett igazunk!

Ezen a viharfelhőkkel dúsított, villámlásokkal, égzengéssel tarkított, nagyon kevés nézőt vonzó (talán, ha 50-en voltunk) mérkőzésen bebizonyították fiaink, hogy az idegenbeli mérkőzéseinken tavasszal jelen lévő "Mumust" is le tudják győzni. (Mert mással már aligha magyarázható az a ránk nem jellemző gyenge játék, ami kísértette a Csapatot az eddigi idegenbeli mérkőzéseken - Újszász, Szajol, igaz Füreden azért nem játszottunk olyan rosszul, de akkor is vereség lett a vége). Szóval most is volt tét bőven, hiszen mivel Füreddel szemben lépéshátrányba kerültünk, így csak egy cél lebeghetett mindenki szeme előtt, minden meccset nyerni kell, és remélni a csodát, hogy a Tiszafüred majd csak botlik egyet, és ekkor mi újra felléphetünk a dobogó második fokára.

Nos, minden kívánságunk így teljesüljön!

Most sem volt problémamentes a csapat összeállítása, hiszen a hetek óta sérült Nagy Roli igaz, hogy rendbejött úgy ahogy, de most a Magyar cukorbeteg labdarúgók futsal válogatottjába kapott meghívást Balatonfüredre, és ha elnyeri a szakma bizalmát, még magyar válogatott is válhat belőle! Valljuk meg őszintén, ez bennünket, karcagi szurkereket is nagy büszkeséggel töltene el. Nos, érthető hát, hogy elengedték őt erről a mérkőzésről. Ezúttal Bukovszki Dani is a kispadon találta magát, különösebb oka ennek nem volt, így kívánta meg a mindenható taktika. A többiek egészségesen, jókedvűen, tele önbizalommal várták a kezdő sípszót.

Marfű-Karcag 0:4 (0:2)

Karcag: Moga - Kovács L., Orosz, Kovács Cs., Szentannai - Németh, Szívós G., Szívós Gy., Erdei - Kupai, Székely

Csere: Bajusz, Bukovszki, Szőke

A helyenként igen csúszós pályán az első percek a tapogatózással, ismerkedéssel teltek, majd úgy jó 5 perc elteltével átvették fiaink az irányítást, amit több helyzet is bizonyít, többek között szöglet után Németh Misi közeli fejese, ami alig kerülte el a kaput, majd Kupai Krisztián a megszerzett labdát egy az egyben sajnos nem tudta átemelni a kapuson. Olyannyira sikerült átvenni az irányítást, hogy olykor úgy nézett ki, mintha kézilabda-mérkőzésen volnánk, hiszen a kapujuk előterét megszálló hazaiak 10 emberrel védték állásaikat, mi pedig szépen körbeadogattuk őket, hol jobbról balra, hol ellenkezőleg. Így aztán valami egetverő iramról nem is beszélhetünk, mi vártuk a pillanatot, amikor megnyílik ez a védelem, és a félidő közepére ez az alkalom el is jött.

18. perc: Székely Dávid kapott jó indítást a bal szélen Szívós Gergőtől, középre passzolt Erdei Tibihez, ő a 16-oson belülről az érkező Szívós Gyuszi elé tálalt, aki okosan a jobb felső ficakba lőtt! 0:1. Nagyon okosan és szépen kidolgozott támadás volt, teljesen megérdemelt karcagi vezetéssel.

A játék képe ezután sem változott semmit, a hazaiak még mindig a kontrákra vártak, mi pedig ezeket a szórvány próbálkozásokat rendre hatástalanítottuk. Már ekkor látszott, nagyon élvezik a fiúk a játékot, több lehetőség is akadt a gólszerzésre, de egy kicsit túlcifrázták a srácok a dolgokat, mindig jobbnál jobb lehetőségeket keresve, vagy önzetlenül a társnak passzolva. Ezt a nyomást azonban nem bírta sokáig a hazai legénység.

38.perc: Szentannai Zoli jobb oldali szabadrúgása élesen szállt a kapu elé (talán a feltámadó szél megfogta egy kicsit a labdát), a védők legnagyobb meglepetésére érkezett Székely Dávid, és okosan elpörgette a labdát a hazaiak portása melett, a kapu közepébe! 0:2.

Meg kell hagyni, és ez egyáltalán nem túlzás, óriási fölényben játszott csapatunk az első félidőben, kis túlzással tetszés szerint kerültek a fiúk a hazaiak kapuja elé, és csak támadóinkon múlott, hogy nem vezettünk a félidőben nagyobb arányban. Nagy kedvvel játszott Erdei Tibi, sokszor megkeverte a hazai védelmet. A mi védelmünknek alig volt dolga, így Kovács Csabi is pihengethetett olykor (őt a mérkőzés előtt 1 órával vittük Martfűre, mert du.2-ig dolgoznia kelett), szerencsére a hazai támadók nem hozták őket nehéz helyzetbe, mert nagyon jól szűrt a középpályánk, élükön a Szívós testvérekkel.

A második etapban ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, a nézők között az volt az első számú kérdés, hogy elázunk-e, vagy megússzuk, hiszen a pályán minden úgy alakult, ahogy reméltük.

53.perc: Némi "játszadozás" után Szívós Gergő egy "forintos" labdát tálalt a lendületesen érkező Székely Dávid elé, aki a tehetetlen kapus melett okosan lőtt a bal alsóba! 0:3.

A szünetben becserélt Bukovszki Dani okozott sok fejtörést a hazaiaknak, Erdei Tibivel és Székely Dáviddal karöltve kergették már-már őrületbe a hazaiak védelmét, és valljuk meg, ha nem véd ilyen pazarul a marfűi kapus, bizony óriási zakót szabtak volna fiaink a hazai csapatra.

A 83. percre aztán el is szakadt a cérna egy martfűi játékosnál, és az igen jó napot kifogó, szinte hiba nélkül vezető (de jó ezt leírni, olyan ritkán fordul elő) játékvezető a Kovács Laci ellen elkövetett brutális szabálytalanság (egyszerűen hátúlról felrúgta) után azonnal kiállította, nagyon helyesen.

Eddig sem volt kérdéses a mérkőzés kimenetele, ezután azonban végleg nyílvánvalóvá vált, ma itt csak egy csapat nyerhet, és ez a csapat a Karcag!

Azért, hogy senkinek ne legyenek kétségei, hogy idén ki lesz a megyében a GÓLKIRÁLY, Székely Dávid még berámolt egyet.

88.perc: Az igen jól játszó Szívós Gyuszi indította Dávidot középen, aki lefutotta az őt üldöző három hazai bekket, majd a leülő kapus mellett a jobb alsóba lőtt. Nagyon szép csatárteljesítmény volt! 0:4. Klasszikus mesterhármas. Gratulálunk!

Ezután volt még egy kis örömfoci, és a játékvezető igen bölcsen amint lejárt a 90 perc, azonnal lefújta a mérkőzést. Minek is hosszabbított volna?

Szóval így jártunk Martfűn, egy gyenge napot kifogó hazai csapat ellen teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, egy percig sem volt kérdéses a győzelmünk. Okosan, taktikusan, olykor türelmesen, olykor vehemensen támadva, játszva értük el ezt a győzelmet.

Értékét az növeli, hogy Tiszafüred kikapott otthon, és így újra elfoglalhattuk a második helyet a képzeletbeli dobogón, amit egyáltalán nem lesz könnyű megtartani, hiszen még vár ránk két, könnyűnek egyáltalán nem nevezhető mérkőzés, hazai pályán Jászárokszállás ellen, míg idegenben, a mindig nehéz ellenfél Túrkeve ellen. Nem szabad tehát hátradőlnünk, ha továbbra is ilyen koncentráltan, taktikusan játszunk, minden bizonnyal megszerezzük azt a fránya második helyet!

<<   >>

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre